13.05.2021

Finaliści XIII edycji konkursu „Zobaczyć Matematykę”


W wyniku intensywnych obrad Jury postanowiło zakwalifikować do finału 9 projektów stron internetowych oraz 10 prac artystycznych przesłanych w XIII edycji konkursu Zobaczyć Matematykę. Poniżej znajduje się ich zestawienie w kolejności alfabetycznej według nazwisk Autorów. Lista laureatów zostanie ogłoszona do dnia 25 maja 2021 r.

Finaliści XIII edycji konkursu – wersja klasyczna

Aleksandra Bal
"Złota matematyka"
II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk J. Modrzejewskiego w Jaśle

Oliwier Gębczyński
"Szyfrowanie RSA"
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach

Michał Marchewczyk
"Stała Feigenbauma, zbiór Mandelbrota i diagramy bifurkacyjne"

Technikum Łączności nr 14 w Krakowie

Antoni Pater
"Ciekawostki matematyczne dla każdego"
I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie

Maciej Pędzich
"Problem Józefa Flawiusza"
VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Kielcach

Radosław Rzepka
"Liczby pierwsze"
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach

Marta Szaszkowska
"Kryptografia"
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach

Zuzanna Trela
"Logika matematyczna"
VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie

Kinga Żmuda
"Systemy liczbowe"
III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach

Finaliści XIII edycji konkursu – wersja artystyczna

Natalia Bachorczyk
"Kwiat geometrii"
I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju

Antoni Góralczyk
"Zobaczyć matematykę"
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Technikum nr 5 w Jaworznie

Marta Jurzyk
"Riemann, Gauss, Newton - matematycy w liczbach"
Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej w Łodzi

Natalia Kiełbasa
"Natura matematycznie idealna"
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

Kateryna Kononova
"Układ energetyczno-kartezjański"
XVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Krakowie

Julia Koziołek
"Autosymetria"
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

Natalia Rajczyk
"Ara w triangulacji"
XVI Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Krakowie

Tomasz Sych
"Głębia urojeń"
XVI Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Krakowie

Lena Wojewódzka
"Ciąg nieskończonej wiedzy"
VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

Lena Wojewódzka
"W dziesiątym wymiarze"
VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy